top_sheet

Main Menu

knapp.jpg

Dagens bilde

Perro-w.jpg
Artikkelvisninger
3630531

Dreiebok

Dreiebok for Dunkerpokalen 27.-28. oktober 2018.

Dreieboka vil oppdateres fortløpende fram til dag 2 kl. 12.00.

 

Merk: De klokkeslett som står oppgitt er tidspunkt melding når webmaster og ikke nødvendigvis klokkeslett dommer har i protokollen.

Det kan være varierende mobildekning i enkelte terreng.

 JF Senta JT Bonslet

Katalog nr. 1001 N J(D)CH NO43905/12 Jf Senta 

(Romsjøens Jakken - N J(D)CH Ar Kaisa)
E: Jon Torstein Bonslet O: Jan Ståle Foss

Dag 1. Terreng: Hågåsætre Dommer: Helge Roald Juvet

Kl. 08.00 slipp, kl. 08.45 fot, kl. 09.00 los, kl. 10.07 premielos, kl. 10.18 tap, 11.44 dødtap - koblet og sluppet på nytt, kl. 12.25 ny fot, kl. 13.46 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

Starter ikke dag 2.

 

sirirøraas 

Katolog nr. 1002 N J(D)CH NO42861/13 Siri 

(N J(D)CH Bs-sikker – N J(D)CH Freia)
E: Carl Inge Røraas O: Carl Inge Røraas

Dag 1. Terreng: Grasvika Dommer: Erland Myrvang

Kl. 08.10 Fot, kl. 08.19 los, kl. 09.38 premielos, kl. 11.33 meldt om dødtap - sluppet på nytt, kl. 13.45 los, kl. 13.53 haren sett, kl. 15.00 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Hoskelii Dommer: Asbjørn Skaug

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang. Kl.  07.15 fot, kl. 07.17 los, kl. 08.34 premielos - haren har gått veldig mye på vei, kl. 09.14 tap i hyttefelt/vei, kl. 11.07 melding om at losen har dratt til fjells.

 

klanggravråk

Katalog nr. 1003 N UCH NO42496/15 Gåvålias Klang

(Pax - C.I.B. N SE J(D)CH RR NORD DK UCH Gåvålias Kora)
E: Ingar Gravråk O: Hans Chr. Pedersen

Dag 1. Terreng: Fuglesætre Dommer: Jonny Engen

Kl. 08.00 slipp, kl. 08.20 fot, kl. 10.08 ny fot, kl. 11.45 los - haren sett, kl. 13.21 dødtap - hunden koblet og slippes på nytt sted, kl. 13.35 nytt slipp, kl. 15.10 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Kloneshøi Dommer: Erik Brokerud

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 08.07 fot, kl. 08.37 uttak som gikk rett på vei, tap, kl. 08.50 gjentak, kl. 09.58 meldt om tap en stund, kl. 10.50 dødtap og ny fot, kl. 11.40 fortsatt fot.

 

Nr 1 MT Bayas 

Katalog nr. 1005 MT Bayaz NO45226/13 

(RR NORD INT UCH N JCH KBHV-11 Slengslias Kaiser- NJ(D)CH Lussi 
E:Torbjørn Kristiansen O: Sami Metin Türkay

Dag 1. Terreng: Bratlandssætra Dommer: Arne Sognelien

Kl. 08.45 fot, kl. 09.42 los og haren sett, kl. 11.11 tap, 11.54 dødtap - nytt slipp, 15.58 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Tisleia Dommer: Gunnar Andresen

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 07.25 fot, kl. 09.45 fortsatt fot, 11.50 intet nytt å melde.

 

Jago 500x332

Katalog nr. 1006 N J(D)CH NO31604/10 Jago 

(N UCH N J(D)CH NV-10 Stolt - Leddi)
E: Clas Kvisler O: Reidar Hval

Dag 1. Terreng: Grjothovdlii Dommer: Atle Wangsnes Myrvang

Kl. 09.58 fot, kl. 10.09 los, kl. 11.32 premielos, kl. 12.38 full tid, 13.37 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Hågåsætre Dommer: Helge Roald Juvet

Hunden er sluppet og prøvedagen er i gang, kl. 07.35 fot, kl. 07.37 los, kl. 09.15 premielos, kl. 11.29 full tid - hunden er koblet og nytt slipp, kl. 11.43 ny los.

 

IMG 1010

Katalog nr. 1008 N J(D)CH Støverskogens Siri NO37768/11 

(N JCH Klang- RR NUCH NJ(D)CH Slengslias Heija) 
E: Odd Lillesæter O: Bjørnar Dale og Lars- Arild Risholt

Dag 1. Terreng: Hoskelii Dommer:Asbjørn Skau

kl. 08.09 Fot, kl. 08.38 los, kl. 09.07 tap da haren har gått under ei hytte, kl. 09.30 nytt slipp, kl. 11.46 fot, kl. 14.30 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Vågåmo Nord 1 Dommer: Birger Steen

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 08.30 ingen fot foreløpig, 08.43  los, kl. 09.14 tap, kl. 09.35 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

 ynwamoen

Katalog nr. 1009 NO40569/17 Ynwa

(Ask - N J(D)CH Gjermaa's Lissie)
E: Tor Erik Moen O: Asle Michael Fremgård

Dag 1. Terreng: Vågåmo Nord 2 Dommer: Elvar Aune

Kl. 08.30 Los, kl. 08.32 haren sett, kl. 09.02 premielos, 11.45 full tid, kl. 14.10 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Murudalen Dommer: Knut Djupvik

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang. Kl. 07.30 fot, kl. 08.39 uttak.

 

anfield intjch w 

Katalog nr. 1010 C.I.T. NORD J(D)CH Gjermaa´s Anfield X-50203/12

(NUCH Emil- INT NORD UCH N J(D)CH RR WW-14 NORDV-10 NV-11-13 Gjermaa's Idunn)
E: Tor Erik Moen O: Sigmund Ask Johansen og Irene Høyem Johansen

Dag 1. Terreng: Tisleia Dommer: Gunnar Andresen

Kl. 08.35 fot, kl. 09.10 uttak, kl. 11.45 hunden er koblet og sluppet på nytt - ny fot, kl. 14.46 premielos, kl. 16.00 hunden er koblet og prøvedagen avslutttet.

 

Dag2. Terreng: Grasvika Dommer: Erland Myrvang

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 07.15 fot, kl. 11.42 los.

 

kora w

Katalog nr. 1011 C.I.B. N SE J(D)CH RR NORD DK UCH Gåvålias Kora NO40765/10 

(N UCH Adam - Gåvålias Frøya) 
E: Hans Christian Pedersen O: Hans Christian Pedersen

Dag 1. Terreng: Kvitingslie Dommer: Jan Ståle Foss

Kl. 08.00 slipp, kl. 08.25 fot, kl. 09.20 los, kl. 11.14 dødtap - slipper på nytt et annet sted i terrenget, kl. 11.30 nytt slipp, kl. 11.37 ny fot, kl. 13.45 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

Starter ikke dag 2.

 

 

Katalog nr. 1014 Slengslias Fera 

Katalog nr. 1014 Slengslias Fera NO48833/17

(N J(D)CH Tortåsen's Snåsa - N J(D)CH Hagheimen's Storm)
E: Per Magne Rønning O: Per Magne Rønning

Dag 1. Terreng: Heggefjorden Vest Dommer: Roy Otto Fredriksen

Kl. 08.29 uttak, kl. 08.37 haren (som er midt i skiftinga) sett, premielos, kl. 10.20 haren passerte med hunden etter på riktig vis, kl. 11.15 gjentak etter tap, kl. 11.37 passert 2. pr. og losen går, kl. 13.05 haren sett igjen og full tid, kl. 15.15 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Kvitingslie Dommer: Atle Wangsnes Myrvang

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 09.20 fot, kl. 10.00 los, kl. 11.43 dødtap.

 

solvollsfrøya

Katalog nr. 1015 N J(D)CH Solvolls Frøya NO46268/09 

(NUCH NV-08 NJCH Rex- N S UCH RR NV-07 WW-08 Haramyras Alm-a)
E: Endre og Per Harald Sivesind O: Roy Otto Fredriksen Og Kenneth

Dag 1. Terreng: Kloneshøi Dommer: Erik Brokerud

Kl. 09.12 fot og los, kl. 10.11 premielos, kl. 11.11 tap, 11.58 fikk besøk i tapet - kobler og flytter til annet sted, kl. 14.29 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Bratlandssetra Dommer: Arne Sognelien

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 08.05 fot, kl. 11.07 melding om los, men tap nå.

 

tanjagudbrandsdal w

Katalog nr. 1016 N J(D)CH NO49310/10 Harerabbens Tanja 

(N UCH N JCH Uno -  NUCH NJCH Haramyras Tuva)
E: Helge Stikbakke : Alfred Nygård

Dag 1. Terreng: Bergenden Dommer: Kåre Sivertsen

kl. 08.00 slipp, kl. 08.05 fot, kl. 08.09 los, kl. 10.45 full tid, kl. 11.15 koblet, kl. 11.45 nytt slipp, kl. 12.10 ny fot, kl. 15.00 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng:Fuglesætre Dommer: Jonny Engen

Varme er viktig på en særdeles kald morgen:

Tanja

 

Kl. 07.00 slipp, kl. 08.10 fot, kl. 09.15 los, kl. 09.52 tap, kl. 09.10 hunden er koblet og slippes på nytt, kl. 11.10 ny fot.

 

IMG 9147

Katalog nr. 1017 NO46735/15 Anton 

(Draumar Av Kampenhaug - N J(D)CH Harerabbens Tanja)

E: Jon Magne Volden O: Helge Stikbakke

Dag 1. Terreng: Murudalen Dommer: Knut Djupvik

Kl. 08.10 Fot, kl. 08.20 los, kl. 08.37 haren sett, kl. 09.30 koblet da haren var liten og vanskelig å jage på, kl. 09.45 nytt slipp, kl. 11.00 fot, kl. 15.00 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Bergenden Dommer: Kåre Sivertsen

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 07.14 fot, kl. 07.17 uttak, 11.15 melding om premielos - men et langt tap nå.

Losharen til Anton:

Anton

 

ÅretsDunkerw

Katalog nr. 1019 N UCH N SE J(D)CH Nordshaugs Gard NO45578/12

(NORDVV-11 NORDV-11 NVV-11 Balder- N UCH Gjermaa's Lissi)

E: Stian Ølstøren O: Aina og Sven Erik Bredesen

Dag 1. Terreng: Bakselabakken Dommer: Lars Omdal

 Kl. 08.03 Los, kl. 08.14 haren sett med hunden 30 sekunder etter, kl. 09.28 dommer og hundefører nyter god varme, kl. 09.49 premielos, kl. 10.19 tap, kl. 11.05 gjentak, 13.14 full tid, kl. 14.37 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Vågåmo Nord 2 Dommer: Elvar Aune

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 09.58 los, kl. 11.02 premielos, kl. 11.50 tap.

 

Hagheimens Karna MåffelåffenJanka

Katalog nr. 1020 NJ(D)CH N UCH Hagheimen´s Karna NO48574/13
(NJCH Slengslias Måffelåffen- N J(D)CH N DK UCH RR KBHV-12 DKV-12 SEV-14 Janka)
E: Jon Aas O: Morten Gaathaug

Dag 1. Terreng: Vågåmo Nord 1 Dommer: Birger Steen

Kl. 08.02 fot, kl. 08.14 los, kl. 09.00 tap, kl. 09.13 gjentak, premielos, kl. 10.14 tap, kl. 10.23 gjentak, kl. 11.16 full tid, kl. 13.15 hunden er koblet og prøvedagen avsluttet.

 

Dag 2. Terreng: Bakselabakken Dommer: Lars Omdal

Hunden er sluppet og prøvedagen i gang, kl. 07.15, kl. 07.53 los, 08.30 tap, kl. 11.00 uttak - ny hare, kl. 11.59 losen går fortsatt.

De tobeinte koser seg med varme:

Karna

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorer

wtmetall

GSPORTMYSENforsideWWW 

 

DokkaElektronikk w

tracker

knapp.jpg

Facebook

SFbBox by psdtohtmlcenter.com

Dagens bilde

P75A1061-w.jpg

bottom_sheet